вівторок, 27 квітня 2021 р.

Дефіцит вітаміну Р

Що таке флавоноїди і до чого призводить їх дефіцит

  Вітаміни групи Р (також відомі як флавоноїди) належать до водорозчинних і містяться у рослинах у вигляді сполук глікозидів.

  Недолік цього вітаміну призводить до розвитку пелагри – захворювання з тяжким рецидивуючим перебігом. Поліморфна картина пелагри пояснюється одночасною недостатністю декількох вітамінів, зокрема рибофлавіну, тіаміну, вітаміну А, а також порушенням білкового обміну.

  Симптомами авітамінозу Р є підвищена проникність судинної стінки та розвиток геморагій, а також крововиливи на шкіру та слизові оболонки.

Нестача вітаміну Е

Життєво необхідний для здоров'я і продуктивності

 Вітамін Е належить до жиророзчинних вітамінів, наш організм отримує його разом з продуктами харчування.

 Гіповітаміноз Е проявляється руйнуванням еритроцитів крові, відкладенням у м'язовій тканині сфінголіпідів, що відповідають за клітинне розпізнавання, креатинуртрією (виділення креатину разом із сечею), периферичними невропатіями, нестійкістю тіла, втратою рівноваги, порушенням відчуття переміщення рук та ніг у просторі.

   Тривалий дефіцит вітаміну Е порушує роботу клітин та спричинює кисневе голодування органів із високою потребою в кисні (нервова система).


Вітаміни групи B

 Що варто знати про вітаміни групи B

   Вітаміни групи В – корисні. Але щодо їх споживання є безліч нюансів, на які варто зважати.Вітамінів групи В багато: тіамін (В1), рібофлавін (В2), ніацин (В3), піридоксин (В6), фолієва кислота (В9), ціанкобаламін (В12).

   Вони виступають коферментами низки метаболічних процесів, тобто без них певна життєво-необхідна реакція не відбувається.

 
     Вітаміни групи B, за винятком ціанокобаламіну, не можна накопичити в організмі, тому їх слід поповнювати щодня. Всі ці вітаміни руйнуються алкоголем, рафінованими цукрами, нікотином і кофеїном, тому багато людей відчувають їх дефіцит.


Вітаміну D не вистачає майже третині дорослих

Де брати вітамін D

  Щороку з січня по березень 29% дорослих потерпає від нестачі вітаміну D, що створює ризик авітамінозу, свідчить дослідження Служби охорони здоров'я Англії.

 Серед підлітків 11-18 років показник навіть вищий - 37%.

 Вітамін D називають "вітаміном сонця", оскільки організм отримує його з прямого сонячного світла. Він міститься у дуже небагатьох харчових продуктів.

  З жовтня по березень практично неможливо одержати рекомендовані 10 мікрограмів на день від сонця, тож британська Національна служба охорони здоров'я рекомендує всім людям віком від п'яти років у цю пору року щоденно приймати 10 мкг вітаміну D у формі біодобавок.

  За тими ж рекомендаціями, діти до п'яти років та люди з ризиком авітамінозу мають приймати цей вітамін цілий рік.

Авітаміноз та гіповітаміноз вітаміну А

Вітамін А є необхідним для нормального функціонування імунної системи


  Вітамін А (також відомий як ретинол) належить до жиророзчинних вітамінів, утворюється при потраплянні в наш організм каротину разом з продуктами харчування.

  Симптомами нестачі або відсутності вітаміну А в організмі є погіршення зору у сутінках та темряві (“куряча сліпота”), сухість очей, кон'юктивіти, розм'якшення рогівки ока та утворення виразок, сухість та лущення шкіри, атрофічні зміни потових та сальних залоз.

 Дуже частими симптомами гіповітамінозу вітаміну А є схильність до уражень шкіри та інфекційних захворювань дихальної, сечовивідної та травної систем. А у дітей авітаміноз А проявляється у втраті апетиту, анемії та сповільненні росту.

Вітамін К

Наскільки вітамін К важливий для здоров'я людини      Вітамін «К» допомагає виробляти різні білки, необхідні для згортання крові і побуд...